Mari-Liis Laanemaa
galerii

My works are created out of a desire to bring more beauty, harmony and joy to life. Each picture is a separate world, which sometimes took several years to complete. The ancient Japanese thought that one mandala is worth more than 10,000 words.

Mari-Liis Laanemaa Mandala

Mul on vedanud, et sündisin loovinimeste peres. Sisearhitektist ema ja kunstnikust isa andsid mulle pliiatsid, pintslid ja suured paberid kätte juba 9 kuuselt, seega on värvidega mängimine olnud minu jaoks elu loomulik osa. Kuna enamus meie pere sõpru olid ka loovinimesed, siis kasvasin üles teadmisega, et kõik inimesed on väga loovad. Usun seda tänaseni. Tahtsin juba väikesest peale saada…

Minu tööd

Siin lehel on müügil suur valik minu mandalaid, mida saab tellida erinevates mõõtudes nii raamiga kui ilma. Kasutan erinevaid tehnikaid: graafika, siidimaal, pliiatsi- ja pastelljoonistus. Lisaks e-poele saab pilte oma silmaga näha ja tunnetada Mandala Kunstigaleriis Pärnu mnt 4, Tallinnas.

Mis on mandala?

Mandala on sõna, mida oleme hakanud kuulma üha sagedamini, kuid mille täpsem sisu on paljudele ebaselge. Traditsiooniliselt on mandalad osa aasia vaimsest kunstist ning neid on tehtud tuhandeid aastaid. Sõna “mandala” pärineb sanskriti keelest ning tähendab vabas tõlkes ringi või sfäärilist ketast. Vana-India ja Tiibeti kultuurikontekstis tähendab mandala “valgustumist saavutama” või “altarile kokku koguma”. Kõik need tähendused sobivad mandala kirjeldamiseks, sest mandala kätkebki endas mitmeid dimensioone.

Do you want to stay in touch?

Sign up now and be the first to see my new mandalas!